Olijven, Zaden en Parmezaanse Kaas Soepstengels (3 varianten!)

posted in: Brood | 2

Soepstengels ik ben er dol op; de heerlijke crunch en het feit dat ze zo lekker weghappen, ik kan makkelijk een halve doos in mijn eentje opeten. Maar stiekem zijn de soepstengels uit de winkel zijn toch altijd een beetje saai. Dat moet leuker kunnen toch?
Dus besloot ik zelf soepstengels te maken (van volkoren spelt) en deze een beetje op te pimpen om ze iets spannender te maken. Ik wilde niet maar 1 soort maken, maar besloot te experimenteren met 3 verschillende varianten, de keuze is aan jou wil je de Olijf Rozemarijn variant, de Parmezaanse kaas variant of de Zaden variant?

Ps de ingrediënten zijn per variant voor een heel recept (dus 225g bloem). Mocht je net als ik drie verschillende varianten willen maken, deel de ingrediënten voor de varianten door drie.

 

soepstengels

 

Nodig:
225 g volkoren spelt bloem + extra voor bestuiven
1/2 tl zout
2 tl gedroogde gist
150 ml warm water
2 el olijfolie
Olijfvariant: 60g olijven, fijngehakt + 1.5 tl rozemarijn
Parmezaanse kaas variant: 3 el Parmezaanse kaas, 3/4 tl knoflookpoeder, 1.5 tl oregano
Zaden variant: 3 el lijnzaad, 3 el zonnebloempitten fijngehakt, 1/2 tl tijm

Hoe maak je het:
1. Verwarm de oven voor op 200 graden Celsius en bekleed de bakplaat met bakpapier.
2. Zeef de bloem en zout in een grote kom. Roer de gist erdoor en maak dan een kuiltje in het midden van de droge ingrediënten. Giet het warme water en de olie in de kom en roer tot een deeg.
3. Leg het deeg op een met bloem lichtbestoven oppervlakte en kneed voor ongeveer 10 minuten totdat het deeg glad en elastisch is.
4. Leg het deeg in een kom die je met olie hebt ingevet, dek af met een theedoek en laat ongeveer 1.5 uur rijzen totdat het deeg verdubbeld is.
5. Duw de lucht uit het deeg en kneed het op een lichtbestoven oppervlakte ongeveer 2-3 minuten.
6. Kneed de ingrediënten van de variant van keuze door het deeg.
7. Rol het tussen je handen tot lange stengels.
8. Leg de soepstengels op een bakplaat, let op dat ze niet te dicht op elkaar liggen.
9. Laat de broodstengels nog een 15-20 minuten rijzen onder een theedoek.
10. Besprenkel de stengels met wat olie en bak vervolgens 15 minuten in het midden van de oven totdat ze knapperig en goudbruin zijn.

2 Responses

  1. Ilse Weenink

    Dag Inge,

    Kan ik de spelt vervangen door haver- of boekweitmeel, zonder de receptuur aan te passen?

    Met vriendelijke groet,
    Ilse Weenink

    • Inge

      Hallo Ilse,
      Over het algemeen heb ik goede ervaringen met zowel haver als boekweitmeel, maar ik kan niet garanderen dat ze dan even lekker worden :)
      Groeten,
      Inge

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.